Zamieszki w Polsce.

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT

Gdy oczyma wyobraźni przemierzamy rozległe dzieje Narodu Polskiego, dostrzegamy jedną istota rzecz. Mimo iż nie zawsze byliśmy w komfortowych sytuacjach, mimo iż nie raz istnienie naszego kraju było poważnie zagrożone ( nie mówiąc już o sytuacjach, w których nie istnieliśmy), to jednak zawsze towarzyszył nam ten zabarwiony ogniem bunt, waleczność, odwaga i zacięcie w walce.

stock.xchng

Tak, te cechy zostały nam do dziś, z tym, że często objawiają się w najmniej pożądanych sytuacjach. Wyobraźmy sobie mecz piłkarski. Zawodnicy biegają po boisku, dookoła zapełnione przez kibiców trybuny. Brzmi dość spokojnie, jednak problem zaczyna się wtedy, gdy do głosu dochodzą pseudokibice. Wystarczy drobny pretekst, któraś z drużyn przegrywa, czasem nawet nie potrzeba pretekstu, wtedy tworzą się tzw. ustawki. Ludzie umawiają się ze sobą bija się nawet ze względu na to, że doszło do remisu.

Wtedy do akcji wkraczają jednostki prewencyjne. Ustawiają się w kordon, ściągają armatki wodne, posiadają gaz łzawiący, tarcze, pałki, często tez można zobaczyć policjantów na koniach. Następnie czekają, aż nie zostanie zaatakowany któryś z policjantów. Wtedy zostają użyte wszystkie z wymienionych przeze mnie sprzętów. Wszystko po to, by rozpędzić i uspokoić tłum. Waleczność jest pozytywną cechą jednak trzeba wiedzieć jak z niej korzystać.

M.Kałuża

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry