Google + dla wszystkich

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Konkurent Facebooka rośnie w siłę, po trzy miesięcznym dostępie do Google + tylko dla zaproszonych użytkowników, otwiera on swoje drzwi dla wszystkich internautów. Informacja o otwarciu Google + dla wszystkich użytkowników sieci pojawiła się na kilka dni przed doroczną konferencją deweloperów Facebooka f8 i niech lepiej mają się oni na baczności, nowe pomysły inżynierów z Google wskazują, że ich platforma ma większe ambicję niż pozostaniem klonem dotychczasowego giganta.

W ulepszonej wersji serwisu możemy między innymi skorzystać z opcji video czatu hangouts dla telefonów komórkowych, jest to połączenie funkcji Skype z FaceTimem wprowadzonym przez Apple. Dzięki niemu możemy rozmawiać w podróży, wystarczy że uruchomimy aplikację Google + na telefonie. Oprócz obsługi urządzeń mobilnych, hangouts ma kilka nowych rozwiązań np. screensharing – dzięki któremu możemy pokazać swoje zdjęcia z wakacji, kiedy rozmawiamy na czacie lub wybrać opcję szkicownika i podzielić się swoją twórczością.

Dla tych którzy nie mają w sobie artystycznego ducha, istnieje wsparcie dla Google docs, jeśli podczas video czatu chcesz edytować dokumenty. Wraz z nowymi rozwiązaniami pojawiło się także API hangouts do tworzenia aplikacji na platformie hangouts. Istnieje również nowa funkcja transmisji przez video chat tzw. Hangouts On Air – rozszerza grono odbiorców video czatu bez ogromnych kosztów. Na razie Google wprowadziło ograniczenie liczby nadawców , którzy mogą korzystać z tej funkcji. W przyszłości ma być ona jednak czymś więcej niż platformą autoreklamy dla gwiazd.

Bardziej przydatne dla zwykłego śmiertelnika są narzędzia wyszukiwania, które pozwalają na przeniesienie ich do Google +. Twórcy portalu społecznościowego nadal odnoszą się z dystansem do nowych funkcji ( nadal są one w fazie testów) jednak wprowadzenie polityki otwartych drzwi oznacza, że firma jest gotowa podjąć walkę z Facebookiem i Twitterem.

A.Ozimek

Źródło: Google/WiredUK

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry