Jak stworzyć własną grę?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, GRY, KOMPUTERY, MOBILE, ROZRYWKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Jeśli kiedykolwiek miałeś pomysł na stworzenie gry komputerowej, ale brakowało ci umiejętności aby zrealizować ten plan, nie przejmuj się teraz masz szansę spełnić swoje marzenie. StencylWorks to darmowy program na Maca i PC, który pojawił się w sieci zaledwie dwa miesiące temu i już udało mu się zyskać niezwykłą popularnością. Na czym polega? Upraszcza on proces powstawania gry – bez znajomości Flasha jesteś w stanie przełożyć swój pomysł na grę.

W przygotowaniu są także wersje na iPhona i iPada. Twórca programu Jonathan Chung uważa, że pomysł ma na celu demokratyzację procesu tworzenia gier. Teraz ludzie bez znajomości kodu oraz programów graficznych mogą realizować swoje pomysły, które dotychczas nie mogły się doczekać realizacji, dlatego też Chung nazywa swój program „YouTubem dla Gier”. Niestety, choć brzmi to wspaniale, aby używać programu należy mieć chociaż podstawową wiedzę techniczną z tego zakresu.

W razie jakichkolwiek kłopotów z pomocą przyjdzie nam społeczność StencylWorks – gdzie nasze pytania na pewno nie zostaną bez odpowiedni. Bez wątpienia jest to wspaniałe urządzenie dla projektantów hobbystów, jednak jej przydatność w 100% docenią ci, którzy już odnaleźli swoją drogę w posługiwaniu się Flashem.

A.Ozimek

Zródło: http://www.stencyl.com/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry