W jaki sposób z problemami radzą sobie nasze dzieci?

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA

Dzisiaj, kiedy dostęp do Internetu mają wszyscy a szczególnie młodzi i niedoświadczeni ludzie, swoje wątpliwości rozwiązują zakładając posty na ogólnodostępnych portalach internetowych. Najczęstsze pytania dotyczą seksu, problemów alkoholowych i zawodów miłosnych naszych dzieci Niestety odpowiedzi nie często są godne uwagi i stosowania, mimo to młodzi, zagubieni i zdesperowani ludzie korzystają z tych niemądrych rozwiązań, co często prowadzi do tragedii.

stock.xchng

Stanowi to poważny problem, ponieważ główne tematy to niechciana ciąża wśród 12, 13, 14- Latków. Najbardziej zaskakujący jest fakt, że odpowiedzi na pytania udzielają rówieśnicy, którzy stosując naprawdę ekstremalne i niekiedy niebezpieczne sposoby na „wpadkę” uważają za skuteczne. Co gorsza, kiedy do takiej rozmowy włączają się osoby dorosłe, doświadczone a przede wszystkim pełnoletnie, i udzielają choć odrobinę swojej życiowej mądrości, zostają totalnie wyłączeni z dyskusji, niezaakceptowani, zablokowani i wyzwani od najgorszych.

Źródło problemu nie trudno znaleźć. Przede wszystkim pierwszorzędną sprawą jest przygotowanie do życia seksualnego w szkołach. Skoro problemy mają już dzieci, to wychowanie do życia w rodzinie powinno zacząć się już w podstawówkach. Widocznie dzisiejsza młodzież potrzebuje tego typu zajęć niż polskiego czy matematyki, szkolnych problemów na forach praktycznie nie ma.

Drugim rozwiązaniem jest rozmowa z rodzicami, czyli interwencja i zainteresowanie swoich dzieci tematem seksu i pierwszej miłości, a także pierwszych spotkań z alkoholem.
Tak naprawdę rodzice często nie są w stanie sobie wyobrazić, gdzie w czasie wolnym przebywają i co robią ich dzieci w wolnym czasie. Najczęstsze miejsca spotkań to domy kolegów podczas nieobecności dorosłych, ustronne miejsca w małych miejscowościach, piwnice, opuszczone domy na obrzeżach miast. To tylko kilka możliwości, bo dzieci mają naprawdę nie powtarzalne pomysły. To w tych miejscach spotyka się alkohol seks i przemoc, co często prowadzi do dramatu.

Nikogo nie możemy zmuście do rozmowy, tym bardziej zbuntowanej nastolatki, ale nie oznacza to, że nie możemy ingerować i kierować czasem wolnym naszych pociech. Uchronimy je nie tylko przed najgorszym, ale i kłamstwem do którego często się posuwają, aby tylko rodzice uwierzyli, że dzieci idą na urodziny i rodzice kolegi są w domu. Musimy mieć świadomość tego, że XXI wiek , to nie średniowiecze, kiedy to kobiety swoje akty seksualne odbywały po raz pierwszy w noc po ślubie. Seks nie może być już tematem tabu, bo niestety doprowadza do tragedii, nie tylko jednostek, ale całego społeczeństwa, które zbyt wcześnie wchodzi w dorosłe życie.

L.Węglorz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry