Ratuj życie z telefoniczną aplikacją

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOBILE, POLSKA, TECHNOLOGIE

Niewiele osób w sytuacji zagrożenia życia byłoby w stanie udzielić fachowej pomocy. Teraz, dzięki projektowi Instruktorów Polskiej i Europejskiej Rady Resuscytacji, w razie zagrożenia życia możliwe jest wykorzystanie aplikacji e-mobile. „Ratuj życie”, taką bowiem nazwę nosi projekt, umożliwia każdemu zainteresowanemu korzystać z fachowych przy pomocy aplikacji, którą każdy może pobrać na swój telefon.

W sytuacji zagrożenia czyjegoś życia, aplikacja będzie instruowała użytkownika jak krok po kroku fachowo przejść przez zabiegi resuscytacyjne. Proste instrukcje wraz z załączonymi zdjęciami, to pierwszy tego typu projekt w Polsce, dzięki któremu istnieje możliwość uratowania życia osobie doznającej Nagłego Zatrzymania Krążenia. Aplikacja posiada akredytację Polskiej Rady Resuscytacji oraz oparta jest o najnowsze międzynarodowe Wytyczne 2010 Europejskiej Rady Resuscytacji.

Gdyby nie pomoc firmy Prophone oraz Polskiej Rady Resuscytacji, kampania nie miałaby miejsca. Ze względu na niski poziom szkolnictwa dotyczącego Pierwszej Pomocy, Kampania postawiła sobie za priorytetowy cel upowszechnienie wiedzy w tej dziedzinie. Aplikacja ma być przewodnikiem dla niezapoznanych z tematem jak również umiejących wykorzystać techniki pierwszej pomocy.

A. Iżykowska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry