Nowy Facebook tak czy nie?

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Tej jesieni twórcy portali społecznościowych jeszcze nie raz nas zaskoczą, gwałtowne zmiany jednak nie wywołują radości wśród internautów. Ostatnie poprawki wprowadzone przez Facebooka okazały się powodem do narzekań dla wielu użytkowników, ale czy słusznie? Do tej pory na stronie użytkowników mogliśmy zobaczyć dużą listę znajomych, znajomych znajomych, firm, grup itp. Wszystko pojawiało się w porządku chronologicznym i często odwiedzanie portalu sprowadzało się do cudownego marnotrawienia czasu na przeglądanie mało interesujących nas postów.

Teraz mamy możliwość do spersonalizowania głównego interfejsu tak, aby wiadomości dla nas najważniejsze i od najważniejszych osób pojawiały się na pierwszym miejscu. W Internecie gdzie wszystko staje się „przyjazne” dla użytkownika taki strumień najważniejszych informacji ma niezaprzeczalny sens. Oczywiście nie ma się co oszukiwać, że twórcy Facebooka mają altruistyczne zapędy i chcą jednoczyć ludzi dzięki społecznej sieci.

Dzięki „społecznemu wykresowi”, który przeciętny Kowalski tworzy – dane o tym, z kim się zaprzyjaźnia, jakie linki umieszcza i jakie decyzje konsumenckie podejmuje, to nic innego jak cenna informacje dla firm, które są klientami facebooka i chętnie za nie zapłacą. Tak, aby ich reklamy trafiały do odpowiednich osób i przynosiły odpowiednie zyski. Ktoś błędnie mógłby pomyśleć, że użytkownicy portalu to jego klienci – wręcz odwrotnie jesteśmy produktem, który da się przehandlować. Brzmi to przerażająco, ale nie zapominajmy że Facebook nie jest pionierem tego typu działań marketingowych i proszę nie dajmy się ponieść jakiejś zbiorowej paranoi.

Wielu użytkowników widzi, że ich kanał informacji będzie traktowany priorytetowo i zaczynają podejrzewać, że Facebook knuje niecne plany przechowywania danych – bo każdy chce wiedzieć kto , z kim i gdzie.

A.Ozimek

Źródło:Facebook/CNN

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry