Co wiemy o GDrive?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, KOMPUTERY, MOBILE, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Już od kilku lat krążą plotki o pojawieniu się dysku internetowego firmy Google. Jak się okazuję nie są to tylko plotki a Google nie porzuciło swojego projektu, mimo znacznej konkurencji ze strony Windows Live SkyDrive czy Dropbox.

stock.xchng

Pierwsze wzmianki o projekcie internetowego dysku Google pojawiły się w 2007r. niestety prototyp był niedopracowany i zakończył swoje istnienie w fazie testów. Ostatnio Johannes Wigand konsultant do spraw social media w firmie Google, przedstawił Gdrive, który okazał się przebrandowany na GoogleDocs, pozwala on na obsługę innych formatów plików takich jak mp2, avi czy png.

Dostęp do usługi będzie umożliwiony prosto z przeglądarki lub za pomocą dedykowanego oprogramowania ( tak jak w przypadku Dropbox’a). Na razie nie wiadomo ile miejsca będzie mógł otrzymać użytkownik, wiadomo jedynie, że jak w przypadku innych tego typu usług będą dwa warianty bezpłatny i możliwość dokupienia miejsca.

Firma Google za miesiąc lub dwa zaprezentuje nową wersję Android, niektórzy twierdzą, że także wtedy zdecyduje się ona ujawnić swój wirtualny dysk. Internetowe dyski są pomysłem bardzo użytecznym dla internautów i cieszą się dużą popularnością na co wskazuje chęć korzystania z Windows Live Skydrive czy Dropboxa, wydaje się jednak że Google przespało szansę na zaistnienie przed konkurencją.

Nie tylko ona, bo tej jesieni także firma Apple przedstawi swój wirtualny dysk – iCloud.

A.Ozimek

Źródła:TechCrunch

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry