Każdy jest hakerem ( wg. nowego prawa federalnego)

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, ŚWIAT

Jeżeli mieszkałbyś w Stanach Zjednoczonych, prawdopodobnie mógłbyś nazywać siebie hakerem. Nowelizacja prawa federalnego zatwierdzona przez rząd jest niemożliwa do respektowania, dlaczego? Według niego każdy użytkownik komputera może być oskarżony o przestępstwo internetowe.

stock.xchng

Teraz przestępstwem federalnym jest nawet sprawdzanie poczty mailowej na korporacyjnym komputerze. Ustawy przeciwko przestępstwom internetowym ma przede wszystkim bronić interesów użytkowników sieci a nie rządu czy korporacji, jednak nowe zmiany zdają się temu przeczyć.

Jak korzystać z komputera ma zwykły użytkownik, kiedy nieustannie surfując po sieci musi martwić się o to czy nie łamie prawa używając wyszukiwarki czy sprawdzając maila. Ostatnio służby FBI załpały hakerów należących do grupy LulzSec – prawdopodobnie to im udało się zaatakować stronę Sony Pictures. Jednak żadne władze nie mają mocnych dowodów na winę oskarżonych o przestępstwa internautów.

W jednym z komentarzy pojawił się powód aresztowania jednego z nich: „użytkownik zakrył utwór za pomocą usługi Proxy hidemass.com i wyczyścił twardy dysk komputera po ataku”. Wszystkie dowody przeciwko oskarżonemu są niejasne i żadne z nich nie wskazuje na popełnienie przestępstwa.

Po pierwsze wymazanie danych z dysku twardego nie usuwa ich całkowicie a FBI może je odzyskać, po drugie używanie usługi anonimowości nie oznacza, że planujemy dokonać czegoś nielegalnego. Należy także dodać, że tego typu manewrów używają także służby rządowe, które specjalizują się w zatrzymywaniu piratów internetowych, czy to samo w sobie nie stanowi już oszustwa i powinno być odpowiednio ścigane?

Nieścisłości pojawiły się także razem z zatrzymaniem hakera z San Francisco o pseudonimie Doyon. Okazało się, że Pan Doyon jest bezdomny. Nikt jeszcze nie zapytał się, jak to się stało że niebezpieczny haker to tak naprawdę bezdomny facet.
A.Ozimek

Źródło: PCMag

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry