Ponad połowa nastolatków i młodych dorosłych doświadczyła przemocy w sieci.

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Młodzi ludzie coraz częściej narzekają na szykanowania oraz prześladowania przez Internet, według sondażu przeprowadzonego na potrzeby nowej kampanii społecznej prowadzonej przez Associated Press/MTV. W sondażu 56 procent respondentów pomiędzy 14 a 24 rokiem życia doświadczyło szykanowania ze strony innych użytkowników sieci.

stock.xchng

Najczęstsze z form molestowania to publikowanie nieprawdziwych informacji lub upublicznienie poufnych informacji o danej osobie na portalach społecznościowych. Korzystanie z sieci daje możliwość zachowania anonimowości jednak jak pokazują sondaże częściej przemocy w sieci dopuszczają się osoby, które są dobrze znane przez ofiarę i często nawet nie ukrywają swojej tożsamości.

Jeden na trzech respondentów przyznaje się do brania udziału w tzw. „sextingu” – wysyłanie i odbieranie nagich zdjęć lub filmów wideo. 10 procent przyznało się do wysyłania swoich nagich zdjęć osobie, którą znali tylko on line, to znaczny spadek, przed rokiem 29 procent przyznawało się do tego typu znajomości. Jest także dobra strona ankiety, coraz więcej młodych ludzi zdaje sobie sprawę z zagrożeniami jakie niesie ze sobą korzystanie z Internetu i coraz więcej z nich uważa szykanowania w sieci za problem, który może ich dotyczyć.

Kampania MTV „A Thin Line” opiera się na przekonaniu, że istniej mało wyraźna granica pomiędzy tym co jest nieszkodliwym żartem i tym, co może poważnie zaszkodzić tobie lub innym w sieci. Przedtem żadne pokolenie nie było narażone na tego typu niebezpieczeństwa dlatego też organizatorzy kampanii chcą współpracować z państwem, aby pomóc im zrozumieć problemy z jakimi borykają się nastolatki w sieci. Wyniki badań zostały opublikowane na podstawie wywiadów z 1355 nastolatkami, prowadzonymi między 18-31 sierpnia w Stanach Zjednoczonych.

A.Ozimek
Źródło:CNN/MTV

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry