Badania biseksualizmu wg Northwestern University

AKTUALNOŚCI, STYL ŻYCIA, ŚWIAT

Naukowcy z Northwestern University rozwiązali zagadkę dotyczącą biseksualistów. Tej wąskiej grupie, twierdzącej, że istnieje możliwość aby odczuwać pociąg fizyczny do obu płci przez lat nie wierzono. Jednak nietypowe odkrycie naukowców dowodzi, że przynajmniej część mężczyzn, która deklaruje się jako biseksualiści faktycznie odczuwa pociąg seksualny zarówno do kobiet jak i mężczyzn.

stock.xchng

Pierwsze tego typu badania zostały przeprowadzone w 2005 roku, jednak nie były one wystarczająco wiarygodne przez sposób dobierania kandydatów. Obecni członkowie badań zostali wyszukani ze specjalnych stron czy zgromadzeń zrzeszających osoby biseksualne. Wybierano wyłącznie mężczyzn, którzy mieli doświadczenia seksualne z co najmniej dwiema osobami każdej płci, oraz stworzyli trwające co najmniej trzy miesiące związki uczuciowe z przynajmniej jedną kobietą i jednym mężczyzną.

Badania polegały m.in. na włączeniu filmów ze stosunkami hetero jak i homoseksualnymi. Wynika z nich, że mężczyźni deklarujący się jako biseksualni częściej odczuwali pobudzenie fizyczne jak i psychiczne przy obu filmach. Naukowo potwierdzone badania, nie dają jednak na razie 100% szans na uznanie biseksualizmu, jako nowego popędu płciowego.

więcej info: tutaj

Źródło: NYTimes

A.Iżykowska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry