Indyjski sposób na telemarketerów

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Możliwość wysyłania nielimitowanej ilości SMS-ów to w dzisiejszych czasach już standard. Nikt z nas chyba nie zastanawia się ile wiadomości tekstowych wysyłamy i odbieramy – dziennie, tygodniowo co miesiąc. Co stałoby się gdyby rząd ograniczył liczbę wysyłanych wiadomości do 100 dziennie?

stock.xchng

Urząd telekomunikacyjny w Indiach zdecydował się na wprowadzenie takiego przepisu, choć liczba stu SMS- ów dziennie wydawać się może ogromna, to według badań przeprowadzonych przez laboratorium Nielsena jest ona przesadą. Dla porównania przeciętny amerykański nastolatek wysyła 3339 SMS-ów miesięcznie co daje około 111 SMS-ów dziennie. W grupie wiekowej 18-24 lata ilość ta się zmniejsza i wynosi około 1630 wiadomości miesięcznie.

Dlaczego jeden z najszybciej rozwijających się rynków telefonii komórkowej (700 milionów abonentów) decyduje się na wprowadzenie takich ograniczeń? Jeżeli kiedykolwiek dostałeś spam w formie SMSa, zapewne wiesz jak bardzo jest to irytujące. Wprowadzenie limitu wysyłanych SMS-ów – zarówno na osoby fizyczne jak i firmy ma za zadanie ukrócić wysyłania spamu w SMSach.

Miejmy nadzieje, ze dzięki ograniczeniu firmy telemarketingowe nie będą w stanie wysyłać tyle tekstowych spamów, gdyby dotyczyło to Polski na pewno po paru tygodniach znalazłoby się jakieś obejście tego prawa – miejmy nadzieję, że Hindusi będą mieli więcej szczęścia.

Źródło:
http://www.techieask.com/2011/09/sms-regulation-by-trai-has-begun/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry