Monster Jam we Wrocławiu

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT

Już w tę sobotę we Wrocławiu odbędzie się „Monster Jam”, czyli zawody ogromnych, amerykańskich półciężarówek zwanych „Monster Trucks”. Samochody będą rywalizować na nowym stadionie piłkarskim wybudowanym na Euro 2012 w stolicy Dolnego Śląska.

Po walce bokserskiej Tomasza Adamka z Witalijem Kliczką i koncercie George’a Michaela to już trzecia huczna impreza z okazji otwarcia stadionu. W zawodach ma wziąć udział 10 zespołów ze Stanów Zjednoczonych (pojawi się m.in. Grave Digger i Maximum Destruction), a sędziować będą: bokser Tomasz Adamek, rajdowiec Krzysztof Hołowczyc i trener Śląska Wrocław Orest Lenczyk.

Drużyny będą się zmagać w dwóch konkurencjach – będą wyścigi równoległe w parach oraz freestyle. W pierwszej z konkurencji zwycięży ten zespół, który szybciej podwójnie okrąży cały tor. W drugiej konkurencji zawodnicy muszą w półtorej minuty zachwycić sędziów skokami i niszczeniem wraków aut.

Oceniana będzie efektowność wystąpienia – zastosowane triki, pokonane przeszkody, wysokość skoków itp. Przed zawodami „Monster Trucks” będzie można zobaczyć z bliska podczas Pit Party – imprezy poprzedzającej widowisko, która odbędzie się w parku maszyn przy stadionie.

E.Kodzis

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry