Lady Gaga na czele nominacji do MTV EMAs 2011

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, MEDIA, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT, TELEWIZJA

Lady Gaga (6), Katy Perry (4) i Bruno Mars (4) to wokaliści z największą liczbą tegorocznych nominacji. Królowe muzyki pop – Lady Gaga z utworem „Born This Way” oraz Katty Perry z utworem „Firework” konkurować będą ze sobą aż w czterech kategoriach, m.in. Najlepszy Wykonawca Pop, Wokalistka Roku i Najlepsza Piosenka. Gaga otrzymała również nominacje w kategoriach: Teledysk Roku za klip „Born This Way” oraz w nowej kategorii Najwięksi Fani. Zespoły Coldplay, Foo Fighters, Linkin Park i Kings of Leon powalczą o statuetkę z legendą rocka Red Hot Chili Peppers, a wschodzące gwiazdy Bruno Mars, Far East Movement, Jessie J, LMFAO i Wiz Khalifa – o tytuł Debiutanta Roku.

Wśród nominowanych do nagrody MTV EMAs 2011 w kategorii Najlepszy Polski Wykonawca są tacy artyści jak: Brodka, Afromental, Ewa Farna, Doda i Myslovitz. Począwszy od 19. września widzowie mogą głosować na swoich ulubionych artystów EMA, odwiedzając stronę www.mtvema.com.

W tym roku wprowadzono dwie nowe kategorie: Najwięksi Fani oraz Najlepszy Światowy Wykonawca. W kategorii Najwięksi Fani zwycięży artysta, na którego łącznie oddane zostanie najwięcej głosów. Natomiast Najlepszy Światowy Wykonawca to kategoria, w której doceniona zostanie różnorodność muzyki ze wszystkich zakątków świata, prezentowana na antenie MTV. Od dziś widzowie mogą głosować na najlepszego artystę w swoim kraju, następnie od 17 października lokalni zwycięzcy wałczyć będą o tytuł reprezentanta Europy. Od 24 października reprezentant Europy wraz ze zwycięzcami z Ameryki Łacińskiej, Ameryki Północnej, Azji i Pacyfiku oraz Afryki, Indii i Bliskiego Wschodu walczyć będą o tytuł Najlepszego Światowego Wykonawcy. Zwycięzca zostanie ogłoszony podczas gali w Belfaście.

Źródło: MTV EMAs

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry