Czy iPod przejdzie na emeryturę?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, MOBILE, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

4 października zbliża się wielkimi krokami a wraz z nim premiera nowego iPhona oraz plany związane z przyszłością firmy Apple. W Internecie można znaleźć miliony spekulacji na temat tego czym prawdopodobnie zaskoczy nas firma. Jedną z nich jest wiadomość iż Apple planuje zaprzestania produkowania dwóch najstarszych modeli iPoda – classic i shuffle.

apple

Wiadomość ta mogła nieco zaszokować fanów tego małego urządzenia – przecież to dzięki niemu Apple rozpoczęło rewolucje w świecie muzyki i nie da się ukryć, ze od daty swojej premiery w 2001 roku stały się one już przedmiotami kultowymi. Jesienne konferencje Appla zawsze fascynowały pasjonatów nowinek technicznych i to właśnie one nazywane były „wydarzeniami iPod”, ponieważ co roku firma prezentowała nową wersję multimedialnego odtwarzacza.

Niestety przez ostatnie 4 lata jesienne nowinki zdominowały pojawiające się coraz to nowe wersje iPhona, które zyskały nie mniejsze grono fanów niż iPody. Decyzja o uśmierceniu najstarszej linii odtwarzaczy wydaje się nie być pozbawiona sensu. Ich sprzedaż sukcesywnie spada, natomiast jedynym wartym jeszcze sprzedaży iPodem jest wersja Nano, która ma grono wiernych użytkowników ze względu na swoje małe rozmiary i możliwość wykorzystania ich np. podczas joggingu czy ćwiczeń na siłowni.

W tym celu została wzbogacona o ofertę Nike +, nie wspominając o kilku funkcjach dla miłośników fitnessu.

A.Ozimek

Źródło: 9to5mac

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry