„Lepsi nauczyciele powinni zarabiać więcej.”

AKTUALNOŚCI, NAUKA, POLSKA

Minister edukacji, Katarzyna Hall, podczas dyskusji w TVP Info, dyskusji na temat czasu pracy nauczycieli, ich wynagrodzeń oraz ewentualnych zmian w Karcie Nauczyciela, stwierdziła, że lepsi nauczyciele powinni zarabiać więcej. Właśnie dlatego, zdaniem minister, Karta Nauczyciela wymaga zmian, które pozwolą na lepsze wynagradzanie, a jednocześnie będą motywować nauczycieli.

stock.xchng

Hall wspomniała też, że pensje nauczycieli, mimo kryzysu gospodarczego, były podniesione, jednak nowe zapisy w Karcie Nauczyciela nagradzałyby dodatkowo nauczycieli odnoszących sukcesy w pracy.

Z propozycją minister Hall nie zgodził się prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Prezes skomentował, że jakość pracy nauczycieli nie zależy od Karty Nauczyciela, natomiast widoczny wpływ ma na nią sprawny nadzór pedagogiczny.

Podczas dyskusji wspomniany został także raport, według którego nauczyciele w Polsce pracują najkrócej ze wszystkich na świecie. Minister Hall przestrzegła przed pochopnymi wnioskami, gdyż, jak podkreśliła, praca nauczyciela to także przygotowanie do zajęć, planowanie pracy, dokumentowanie jej i współdziałanie z innymi nauczycielami.

E.Kodzis

Źródło: TVP Info

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry