Google ogłosił Top 5 konkursu marketingowego GOMC 2011

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GIEŁDA, GOSPODARKA, POLSKA, ŚWIAT

Grupa międzyuczelnianego kierunku Techniczne Zastosowania Internetu (TZI) z Poznania została sklasyfikowana w TOP 5 najlepszych zespołów Europy w ostatecznych rankingu konkursu Google Online Marketing Challenge – GOMC 2011. Jego zwycięzcami na poziomie europejskim zostali studenci ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (SGH).

Wśród najlepszych pięciu zespołów Europy, obok prowadzących studentów SGH znalazła się grupa TZI kierowana przez Mariannę Wiśniewską, w skład której weszli: Małgorzata Janińska, Norbert Leśniewski, Paweł Frieske, Milena Sobolewska i Anna Szklarek . Grupa prowadziła kampanię dla witryny przedsiębiorstwa handlowo-usługowego Wioldar zajmującego się sprzedażą i montażem usług związanych z ogrzewaniem i wentylacją mieszkań. Kierunek TZI prowadzony jest wspólnie przez Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Kolejne dwa poznańskie zespoły zakwalifikowały się do TOP 15. Wszystkie trzy prowadził dr Wojciech Czart z Wydziału Fizyki UAM w Poznaniu. W światowym Top 100 sklasyfikował się czwarty zespół z tej uczelni.

Jak tłumaczy dr Czart, o ostatecznych wynikach konkursu poznańscy studenci dowiedzieli się 30 września. Zdaniem opiekuna naukowego grup biorących udział w konkursie, sukces na GOMC oznacza po pierwsze prestiż, a po drugie – realną korzyść na rynku pracy.

„Pracodawcy szukają specjalistów w dziedzinie marketingu internetowego. Studenci otrzymają imienne certyfikaty określające pozycje, jakie zajęli w rankingu. Taki certyfikat można pokazać pracodawcy, co stanowi dodatkowy atut i dobre referencje” – przekonuje dr Czart.

Coroczny konkurs z zakresu marketingu internetowego polega na prowadzeniu kampanii promocyjnych z wykorzystaniem systemu reklamowego Google Adwords i formułowaniu zaleceń w zakresie strategii promocji. Prawie 15 tysięcy uczestników z 70 krajów, tworzących w sumie 3082 zespoły, prowadziło kampanie promocyjne w wybranych przez siebie firmach. Zwyciężyła grupa z Uniwersytetu Houston.

PAP – Nauka w Polsce

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry