Jak chronić telefon, żeby nie stracić danych

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, ŚWIAT

Austriackie laboratorium AV Comparatives opublikowało raport na temat grupy mobilnych programów antywirusowych. Badali oni przede wszystkim urządzenia z grupy Android, w raporcie zostały także uwzględnione oprogramowania na BlackBerry, iPhone, Symbian i Windows Mobile.

Testowano 9 najbardziej znanych programów antywirusowych w tym: F-Secure, ESET, Webroot czy Kaspersky. Niestety okazuję się, że większość z nich nie jest w 100% idealna, część z z nich może usunąć twoje konto gmail zarówno z telefonu jak i serwera. Oczywiście wszystkie programy mają swoje zalety m.in. możliwość zlokalizowania telefonu po jego zaginięciu lub kradzieży, zdalnego kasowania danych w takich przypadkach. Program Kaspersky był szczególnie chwalony za efektywność w blokowaniu niechcianych wiadomości i rozmów a ESET doskonale sprawdza się jeśli zarządzamy firmową siecią.

Pojawiają się jednak drobne problemy, które mogą sprawić , że to co miało służyć użytkownikowi okazuję się działać na jego niekorzyść. Możemy zdalnie skasować dane z naszego telefonu, jednak nie są one kasowane permanentnie i odzyskanie ich z karty zewnętrznej jest banalnie proste, można to zrobić za pomocą darmowego programu.

Po zresetowaniu telefonu do ustawień fabrycznych nie są usuwane tylko dane osobowe, ale także wszystkie aplikacje jakie on zawiera, w tym aplikacje antywirusowe, oznacza to, że nie można już namierzyć lokalizacji telefonu po wymazaniu danych. Pojawia się także problem jeśli synchronizujesz swoją pocztę na gmailu między telefonem a komputerem .

Jeśli użytkownik nie zmieni hasła dostępu po wyczyszczeniu danych z mobilnej poczty – prawdopodobnie utraci dane nie tylko z telefonu, ale także z konta mailowego. Jak widać jeszcze nie jedna firma będzie wysilała się nad stworzeniem programu, który nie popełniałby błędów poprzedników. Jeśli chcemy wybrać dobry programy – raport pokazuje, że najbardziej godnym zaufania jest Kaspersky Mobile Security 9.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na stronie AV Comparatives dostępny jest szczegółowy raport i oceny wszystkich programów: http://www.av-comparatives.org/

A.Ozimek

Źródło: PCMAG US


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry