Jak zwiedzać świat za niewielkie pieniądze

AKTUALNOŚCI, PODRÓŻE, POLSKA, STYL ŻYCIA

Podróżowanie w najdalsze zakątki świata na własną rękę i za niewielkie pieniądze to coraz wyraźniej rysujący się trend w turystyce. I nie chodzi tu tylko o modę, czy zaoszczędzenie pieniędzy – taki sposób podróżowania dostarcza zdecydowanie więcej emocji.

stock.xchng

Dlaczego podróżować tanio?

Powszechnie wiadomo, że wycieczki organizowane przez biura podróży nie należą do najtańszych. Wiele z nich opiera się w dodatku o stały, nudny schemat… Świadomi globtroterzy decydują się więc na samodzielne podróżowanie. Czynnik finansowy, choć istotny, nie wydaje się tu jednak najważniejszy. „Prawdziwe życie, prawdziwy świat, prawdziwe doznania i prawdziwi ludzie zaczynają się dokładnie tam, gdzie kończy się luksusowy hotel, klimatyzowany autokar, ekskluzywna restauracja, odgrodzona płotem plaża.” – tłumaczy Robert, który przejechał ponad 40 tysięcy kilometrów autostopem. Z kolei Maciek, który samolotem odwiedził już większość państw Europy i planuje teraz wyprawę do Maroko dodaje: “Dlaczego mam płacić dużo za bilety skoro mogę w to samo miejsce dolecieć taniej? Nie potrzebuję przekąski na pokładzie, ani numerowanych miejsc. Ważne, żeby bilet nie kosztował mnie więcej niż 100-200 złotych w dwie strony.”

Jak podróżować tanio, czyli gdzie szukać tanich biletów?

Największym obciążeniem dla budżetu jest najczęściej koszt przelotu do celu podróży. Jak zaoszczędzić na bilecie lotniczym? Odpowiedz jest prosta – zarezerwować go w Internecie. Porównywarki cen online są podstawowym i niezbędnym narzędziem każdego wytrawnego łowcy okazji. Żeby kupić tanie bilety potrzeba trochę czasu, wiedzy i elastyczności. Warto zajrzeć do Kompendium wiedzy o tanich biletach lotniczych na http://www.tanie-loty.com.pl/blogi/wpis/297-kompendium-wiedzy-o-tanich-biletach-lotniczych.html w którym znajdziecie mnóstwo sposobów na to, jak oszczędzić pieniądze podczas zakupu biletów na samolot.

Dla posiadających urządzenia mobilne (iPhone, iPad) idealnym narzędziem będzie dziecinnie prosta w obsłudze aplikacja Fligo.pl, która pozwoli zaplanować podróż z każdego miejsca na świecie.

Źródło: Artweb-Media

Powiązane wpisy

  • Celina

    Promocji jest całe mnóstwo i każdy może znaleźć coś dla siebie. Ja np należę do osób oszczędnych, ale uwielbiam wydawać pieniądze. Bardzo cieszy mnie jedna rzecz, że kupiłam sobie już wakacje na 2012 rok, a to dlatego, że zaoszczędziłam na tym aż 25%. O ile się nie mylę to akurat ta promocja trwa do jutra, bo do końca grudnia. Ja się zdecydowałam na Teneryfę i postanowiłam, że już teraz będę tak robić, będę polować na okazję, a później latać w najróżniejsze miejsca na świecie.

  • Aśka

    Moim zdaniem zwiedzanie świata za małe pieniądze jest jak najbardziej możliwe. Po pierwsze linie lotnicze latające daleko, np Ameryka Płd i Płn, Azja czy daleka Afryka często mają różne promocje. Na miejscu można mieszkać w hostelach, jeździć autobusami, metrem i po prostu zwiedzać. Jeżeli chodzi o kraje bliższe Polsce no to nie ma problemu, pociągiem można dojechać właściwie wszędzie. Osobiście nie jestem zwolenniczką samotnych podróży, jeżeli już gdzieś lecę to z biurem i szczerze, zawsze wychodzi taniej. Bilety lotnicza tańsze, bo wynajmują np cały samolot, hotele też tańsze bo mają zniżki. Byłam 4 lata temu na własną rękę z mężem w Egipcie to od osoby wyszło nas po ponad 3 tys nie licząc kieszonkowego! Rok temu byliśmy na zorganizowanym wyjeździe przez alfastar i już wyszło nam po 2 tys od osoby a wycieczki fakultatywne były tańsze niż z miejscowymi biurami! A podróż z biurem z drugiej strony nie przeszkadza absolutnie w tym żeby dane miasto zwiedzać na własną rękę. W tym roku planujemy podróż na Teneryfę, też z biurem. Na pewno dla naszego portfela będzie to lepsze!


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry