Już jest iPhone 4S. iPody pozostaja w starym składzie.

AKTUALNOŚCI, GADŻETY, MOBILE, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Nadszedł czas ukrócić spekulacje i niedomówienia – wczoraj wieczorem Apple zaprezentował światu nowy produkt jak i udowodnił, ze zmiana CEO nie wpłynęła na działania firmy.

fot.apple

Co już wiemy:

iPhone 4S
Odznacza się wyższą wydajnością grafiki jak i obrazu, powstał na bazie technologii użytej przy budowie iPada 2. Aparat osiem mega pikseli, ulepszony czujnik szybkości i jaśniejszy obraz. Czujnik przedni ulepszony w celu zwiększenia ostrości o 30 procent. Możliwość przysłony f 2.4 – lepsza jakość przy słabym oświetleniu. Oprócz zdjęć, możemy nagrywać filmy – 1080 p HD ( iPhone 4 tylko 720p), dodatkowo otrzymujemy lepszą stabilizację obrazu, wspomaganą przez żyroskop wbudowany w telefon. Żywotność baterii zwiększona do 8 godzin z 3G i 12 z 2G. Zwiększona szybkość przesyłania danych z funkcją 3G. Telefon z którym możesz podróżować wszędzie obsługuje zarówno GSM (Europa) jak i CDMA (Ameryka Północna).

Sterowanie głosem
Napędzane dzięki wirtualnemu asystentowi cyfrowemu o nazwie Siri. Najbardziej oczekiwane funkcja, które sprawia, że głosowe sterowanie telefonem jakie znaliśmy do tej pory pozostaje daleko w tyle. Na scenie Scott Forstall (inżynier odpowiedzialny za oprogramowania iPhona) zapytał iPhona 4S – gdzie może znaleźć blisko dobrą grecką restaurację. Smartphone odpowiedział natychmiast – znalazł greckie restaurację w pobliżu swojej lokalizacji i posortował je od najlepszej do najgorszej na podstawie recenzji znalezionych w Internecie. Następnie pomógł właścicielowi ustawić przypomnienie o wykonaniu telefonu do żony: kiedy opuszcza biuro telefon analizuje jego położenie i automatycznie wyświetla przypomnienie. Telefon odpowiedział na pytanie Ile dni pozostało do świat Bożego Narodzenia, dokładnie 82. Co więcej na głosowe komendy działają inne aplikacje znajdujące się na iPhone 4S np. wyszukiwarka Safari, mail, kalendarz, kontakty itp. Siri będzie dostępne w wersji beta w języku angielskim, francuskim i niemieckim. Inżynierowie iPhona postanowili nie zmieniać jego design i 4S wygląda identycznie jak 4, zawiera też ten sam wyświetlacz – Retina. Jednak po raz pierwszy wyposażony jest w 64 GB pamięci.

Dokładna cena urządzenia nie jest jeszcze znana. Będzie ona zależeć od pojemności pamięci oraz firm telefonii komórkowej, w przybliżeniu ceny w AT&T w Stanach waha się od 199 $ za 16GB do 399$ za 64GB.

A co z Apple?
Prowadzący po raz pierwszy prezentację Tim Cook wyznał, że jest bardzo podekscytowany nową rolą. Nie trudno się dziwić Apple otworzył na świecie 350 sklepów w jedenastu krajach, sprzedał 6 milionów egzemplarzy OS X Lion i 300 milionów iPodów. iPhone jest jednym z czarnych koni w wyścigu o miano najpopularniejszego smartphona na świecie, zajmuje około 5 % rynku. Wspomniano też o kilku aktualizacjach iTunes App Store – pół miliona aplikacji z czego 140 tysięcy przeznaczonych jest na iPada.

Podsumowania: Apple świetnie sobie radzi, nawet bez Steva Jobsa, iPhone 4S zrewolucjonizuje głosowe sterowanie interfejsem, a iPody nie odchodzą do lamusa. Dobry początek jesieni.

Przygotowała: A.Ozimek

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry