Apple straciło wizjonera – Steve Jobs, 1955 – 2011

AKTUALNOŚCI, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Steven Paul Jobs, współzałożyciel, prezes i były prezes firmy Apple, zmarł w środę. Informacja o jego odejściu ukazała się na oficjalnej stronie firmy Apple. Od 2004r. Jobs zmagał się z chorobą nowotworową, w sierpniu tego roku zrezygnował z posady CEO w Apple, ze względu na swój stan zdrowia.

foto: apple

Steve wywarł ogromny wpływ na świat technologii oraz na to jak je wykorzystujemy. Stworzył gadżety łatwe w obsłudze, wspaniałe do oglądania i niezbędne dla nowoczesnego człowieka. Steve Jobs odszedł, ale dzieła, które stworzył długo będą miały wpływ na nasze życie. Miał 56 lat, osierocił czwórkę dzieci, z całego świata napływają kondolencję oraz wspomnienia o jego dokonaniach:

„Świat rzadko widzi kogoś, kto ma tak duży wpływ na to co się na nim dzieje a Steve go miał. Rezultaty jego pracy będą widoczne przez wiele pokoleń. Dla tych z nas, którzy mieli szczęście z nim pracować, było to niesamowicie wielki zaszczyt. Będę za tobą ogromnie tęsknił Steve. ”
– Bill Gates

„Od pierwszych dni Google, gdy Larry i ja szukaliśmy inspiracji dla wizji i przywództwa w naszej firmie, musieliśmy patrzeć dalej niż na Cupertino. Steve, swoją pasję do doskonałości, która jest odczuwana przez każdego, kto kiedykolwiek dotknął produktów Apple (w tym macbook i nawet teraz go używam). W imieniu nas wszystkich w Google i szerzej, w technologii, będzie go wszystkim bardzo brakować. Moje kondolencje dla rodziny, przyjaciół, i jego kolegów z Apple. ”
– Sergey Brin

„Steve, dziękuję za to, że byłeś mentorem i przyjacielem. Dzięki za pokazanie, że to co zbudujesz może zmienić świat. Będę tęsknić.”
– Mark Zuckerberg

A.Ozimek

Źródło:Apple/Twitter/Facebook

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry