Festiwal „Jazztopad” już za miesiąc we Wrocławiu

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, KONCERTY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

W listopadzie 2011 roku festiwal JAZZTOPAD rozpocznie się od wydarzenia, które z pewnością będzie jednym z najważniejszych, jeśli nie najważniejszym wydarzeniem jazzowym w naszym kraju. 6 listopada w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej wystąpi sam Sonny Rollins. Będzie to jedyny koncert w Polsce. Premiera Uri Caine’a, polsko-niemiecki maraton jazzowy, kolejna odsłona JazzPlaysEurope LABORATORY, warsztaty mistrzowskie, to tylko niektóre z wydarzeń, które czekają nas podczas festiwalu.

Współpracą z Jazztopadem interesują się najważniejsze festiwale jazzowe w Europie. Chodzi tu m.in. o zaproszenie do inicjatywy o nazwie Take Five Europe, która zapoczątkowana była przez London Jazz Festival w 1994 roku. W tym roku London Jazz Festival zdecydował się rozszerzyć ten bardzo udany program na inne kraje i zaprosił do tego wąskiego grona największe festiwale jazzowe w Europie: Molde Jazz Festiwal, North Sea Festival, Sous Les Pommiers Jazz Festival. W tym gronie znalazł się również Jazztopad. Jest to dla nas wielkie wyróżnienie.

Warto wspomnieć również o tym, że najważniejszy opiniotwórczy portal jazzowy na świecie – allaboutjazz.com zamieścił w zeszłym roku zapowiedź festiwalu Jazztopad. Jest to pierwszy taki przypadek w kontekście festiwali jazzowych  w Polsce. Jako jedno z niewielu wydarzeń kulturalnych we Wrocławiu Jazztopad otrzymał Patronat Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej w 2011 roku. Jest to niezwykle ważny dowód uznania dla Jazztopadu, jako festiwalu prezentującego szanse i możliwości, które niesie integracja europejska.

Źródło: Filharmonia Wrocławska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry