Porozumienie a walka z piractwem

AKTUALNOŚCI, KONWERGENCJA, MEDIA, ŚWIAT

Stany Zjednoczone, Australia, Kanada, Nowa Zelandia, Japonia, Maroko, Singapur i Korea Południowa podpisały w sobotę międzynarodowe porozumienie antypirackie. Dotyczy ono przede wszystkim nadużyć oraz piractwa własności intelektualnej. Unia Europejska, Meksyk i Szwajcaria choć brały udział w tworzeniu porozumienia, nie podpisały go na oficjalnej uroczystości w Japonii. Potwierdziły swoje wsparcia dla tego projektu oraz uznały, że muszą przygotować się do podpisania dokumentu.

stock.xchng

USA uważa stworzenie porozumienia za wielki sukces, istnieje wiele wyzwań z którymi musi uporać się globalna gospodarka i niezaprzeczalnym faktem jest, że żaden rząd nie jest w stanie sam rozwiązać problemu piractwa. Podpisanie porozumienia ma za zadanie zdeterminowanie działań jego sygnatariuszy jak i umożliwienie skutecznej walki ze złodziejami własności intelektualnych.

Piękne założenia to nie wszystko jak twierdzi Rashmi Rangnath, adwokat z Public Knowledge – porozumienie to, jest próbą narzucania prawa USA na inne kraje. Ważni Panowie podpisują porozumienie a tymczasem w Internecie … Najpierw należy zadać sobie pytanie czy ktokolwiek jest w stanie ograniczyć piractwo, Internet rządzi się przecież własnymi zupełnie innymi prawami.

Źródło:WIRED USA

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry