The Daily – pomysł niewypał

AKTUALNOŚCI, KONWERGENCJA, MEDIA, PRASA

News Corporation należące do Ruperta Murdocha zdecydowało się na wypuszczenie na rynek 2 Lutego 2011r. gazety przygotowanej specjalnie dla właścicieli tabletu iPad. The Daily oprócz standardowych artykułów zawiera interaktywne grafiki, filmy wideo oraz inne funkcje dostosowane do możliwości iPada.

Już w lutym wiadomo było, że nowa gazeta potrzebuje co najmniej 500 tysięcy płacących subskrybentów. Nie jest ona dostępna za darmo, cena korzystania z aplikacji to 99 centów za tydzień lub 39.99 dolarów rocznie. Dostępna jest także dwutygodniowa wersja próbna. Tygodniowo z aplikacji korzysta 120 tysięcy czytelników, chociaż prawdopodobnie liczba ta jest mniejsza gdyż wliczone w nią są także osoby, które korzystają z The Daily w ramach próbnych dwóch tygodni.

Okazuję się że projekt, który miał być przełomem na rynku – generuje straty rzędu 380 tysięcy dolarów tygodniowo. Według The Guardian gazeta posiada około 80 tysięcy stałych subskrybentów, wydawca twierdzi, że 15% osób korzystających z wersji próbnej decyduje się na wykupienie abonamentu. The Daily ukazało się na rynku wraz z hasłem „Nowe czasy wymagają nowego dziennikarstwa” , najwyraźniej jednak dziennikarstwo prezentowane przez The Daily nie porusza serc właścicieli iPadów.

Źródła:
http://www.thedaily.com/
http://thenextweb.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry