Złotówka w dół, kryzys na giełdach – co dalej?

AKTUALNOŚCI, BANKI, BIZNES, GIEŁDA, GOSPODARKA, POLSKA

„Dopadł i nie chce puścić”, „Zrujnuje nam wszystkim życie”, Wszyscy przez niego umrzemy”. Takie opinie słyszy się na co dzień odnośnie panującego kryzysu gospodarczego. Przede wszystkim należy wyjaśnić, że kryzys gospodarczy jest zjawiskiem ekonomicznym w gospodarce a jego przyczyn jest tak wiele jak pomysłów na jego zakończenie.

stock.xchng

Obejmuje naszą całą planetę, a najbardziej dotknięta jest teraz Europa, która ratuje się jak może popadając w skrajność. Bankructwa banków, upadki firm i przedsiębiorstw, utraty miejsc pracy i redukcje etatów to najogólniejsze przyczyny jakie niesie za sobą kryzys.
Na dzień dzisiejszy Grecja jest krajem popadającym w ruinę, i jak na razie nic nie wskazuje na to, aby coś mogło się zmienić.

Brak pieniędzy sprawia, że staje się ona niewypłacalna, nie wiarygodna w stosunku do Unii Europejskiej. Grecy buntują się jak mogą jednak ani strajki ani prośby nic nie dają. Władze państwa są zawzięte.

Niestety konsekwencje są takie, że cierpią wszystkie inne kraje. Nasza ojczyzna również.
Bezrobocie, bieda, głód a także wahania kursu złotego. Mimo wszystko na chwile obecną nie można ocenić jakie będą tego konsekwencje. Póki co niektóre kraje zazdroszczą nam takiego obrotu sprawy. Jak zapewniają politycy, po wyborach wszystko się zmieni. Bądźmy więc dobrej myśli.

L.Węglorz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry