Kilka słów o naszych pupilach.

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ZWIERZĘTA

Bardzo wielu z nas ma w domu jakieś zwierzątko. Decydujemy się na wzięcie pod swoje skrzydła jedno z wielu rodzajów stworzeń a z wielu powodów. Ze względu na poczucie bezpieczeństwa, na fascynację danym gatunkiem, z przyczyn praktycznych, bądź po prostu dlatego, że przechodząc obok sklepu zoologicznego, krzyczymy „Jakiż on słodki!” i żadna siła nie jest nas w stanie wyciągnąć bez owego uroczego zwierzaka. Ale co ( i dlaczego akurat to) hodujemy?

1.Psy – duże, małe, kudłate czy z krótką sierścią, rasowe czy kundelki. Różnie wyglądają i maja różne charaktery. Ale jedno je łączy, otóż są najlepszymi przyjaciółmi człowieka.

2.Koty – chadzają własnymi drogami, wyzwaniem, graniczącym z niemożliwym jest wytresowanie je, a jednak potrafimy dogłębnie się w nich zauroczyć. A poza tym, mogą być doskonałym przyjacielem kobiety, biorąc pod uwagę nasz wrodzony lęk do myszy. Co więcej, koty od zawsze wiązane były w jakimś stopniu z mistyczną stroną świata. W średniowieczu kojarzono je z czarownicami, były niemalże diabelskimi atrybutami. Czyż ta tajemnicza aura nie może być jednym z powodów, dla których warto mieć w domku, małego (nie koniecznie czarnego) kotka?

3.Rybki – nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji, wystarczy im akwarium i czyjaś dłoń od czasu do czasu wsypująca im jedzenie. A czy to nie te małe, niepozorne stworzonka są posądzane o terapeutyczne działanie wpatrywania się w nie?

4.Pająki – można by zapytać „Po co właściwie hodować takie paskudztwo?”. Osobiście nie jestem zwolenniczką tego typu zwierząt, więc zapytałam byłego właściciela. „ Hodowałem pająki, bo lubię egzotyczne zwierzęta.

Gatunków zwierząt, które można hodować jest całe mnóstwo. Począwszy od wspomnianych przeze mnie psów, przez małe, urocze chomiki i puchate króliki, skończywszy na dużych jaszczurkach, kameleonach, i włochatych pająkach. Każdy trzyma w swoich czterech ścianach to, co lubi, czego potrzebuje i co go pasjonuje. Istotnym wnioskiem na koniec może być to, że powinniśmy dbać o nasze zwierzaki jak najlepiej, bowiem nasze życie bez zwierząt byłoby nudne.

Przygotowała : M.Kałuża

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry