Konferencja o „Internecie Przyszłości” wkrótce w Poznaniu

AKTUALNOŚCI, INTERNET, NAUKA, POLSKA

Badaniom i innowacjom w zakresie „internetu przyszłości” poświęcona będzie konferencja Future Internet Event (FIE) organizowana 24 października w Poznaniu w ramach europejskiego Tygodnia Internetu Przyszłości (Future Internet Week). Wydarzenie wpisane w harmonogram polskiej prezydencji ma służyć promocji innowacyjnych projektów w obszarze internetu nowej generacji oraz rozwojowi współpracy międzynarodowej między partnerami z sektora nauki i gospodarki.

W Centrum Wykładowo-Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej spotkają się przedstawiciele środowisk nauki, biznesu, polityki, administracji publicznej, w tym Komisji Europejskiej, firm technologicznych oraz innych instytucji w Unii Europejskiej i na świecie prowadzących działalność badawczą i innowacyjną w obszarze społeczeństwa informacyjnego i internetu przyszłości.

Celem konferencji jest dyskusja i wymiana doświadczeń oraz przedstawienie projektów europejskich i inicjatyw narodowych (w tym także polskich) z zakresu internetu przyszłości.

Konferencje FIE organizowane są co pół roku przez kraje sprawujące prezydencję UE we współpracy z Komisją Europejską. Składają się z kilku powiązanych ze sobą tematycznie imprez tworzących ciąg wydarzeń określanych jako tzw. Future Internet Week.

Tegoroczny Tydzień Internetu Przyszłości rozpocznie jednodniowa konferencja o charakterze politycznym z udziałem przedstawicieli nauki i innowacji. Jej profil tematyczny związany jest z rozwojem regionalnym i wykorzystaniem środków strukturalnych na projekty związane z internetem i infrastrukturą informatyczną.

W dniach 25-26 października odbędzie się dwudniowa konferencja o charakterze technicznym oraz wystawa skupiająca ponad 100 projektów unijnych finansowanych ze środków 7. PR dotyczących badań nad rozwojem internetu. Planowane są także imprezy towarzyszące. Ważnym celem konferencji jest wspieranie rozwoju współpracy naukowo-badawczej z partnerami gospodarczymi.

Więcej informacji na stronie: www.fi-poznan.eu.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry