Tablety z Windowsem są bardziej pożądane od tych z iOS [badanie]

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, MOBILE, POLSKA, TECHNOLOGIE

Najnowsze badania przeprowadzone przez Boston Consulting Group wskazują na dość ciekawą tendencję. Według nich tablety z Windowsem są bardziej pożądane od tych z iOS (czyli od iPadów) czy modeli z Androidem. Ankietowani byli zarówno Chińczycy, jak i Amerykanie – co ciekawe, dla obu grup wyniki są bardzo zbliżone.

Wszyscy doskonale wiedzą, że Microsoft zbyt długo myślał nad tym czy do tabletów internetowych należy przyszłość i wstrzymywał się ze stworzeniem swojej wersji systemu na tego typu sprzęt. Okazuje się jednak, że prezentacja i udostępnienie deweloperskiej wersji Windows 8 sprawiła, że potencjalni klienci z wielką niecierpliwością zaczęli śledzić jego losy – losy systemu, którego premiera będzie miała miejsce najprawdopodobniej dopiero pod koniec 2012 roku.

Wracając do wyników badania, 42% Amerykanów wskazała Windowsa jako najodpowiedniejszy system dla swojego tabletu (wśród Chińczyków 44%). Drugie miejsce zajmuje iOS (odpowiednio: 27% i 34%), natomiast trzecie: Android (20% i 18%).

Interesujący jest fakt, że to właśnie iPad – mimo wszystko – sprzedaje się najlepiej. Wpływ na wzrost pożądania tabletów z Windows mogła mieć (i na pewno miała) wspomniana wersja pre-peta Windows 8, wyglądająca bardzo obiecująco. Czy to oznacza, że tablety z Windows 8 – już na wejściu – skazane są na rynkowy sukces?

Ciekawe jak wyniki przedstawiałyby się, gdyby takie badanie było przeprowadzone w Polsce.

Źródło: Tabletowo.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry