SSDNow KC100 – nowy dysk SSD od Kingston

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, KOMPUTERY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Kingston SSDNow KC100. To pierwszy dysk SSD w standardzie SATA Rev. 3.0 (6Gb/s) oparty na wielokrotnie nagradzanym kontrolerze SandForce. Ponadprzeciętne osiągi tej jednostki SSD pozwolą mocno podnieść produktywność i efektywność każdego systemu, bez względu na charakter działalności klienta. Kingston KC100 będzie dostępny w trzech pojemnościach: 120GB, 240GB i 480GB. Jednostki mogą być wykorzystywane jako podstawowe lub jako rozszerzenia do istniejących już systemów.

SSDNow KC100 to także 5 lat gwarancji – Kingston wprowadził tak długi okres gwarancyjny w produkcie konsumenckim, aby dorównać standardom obowiązującym w świecie wielkich korporacji. Największe firmy mogą być spokojne o bezpieczeństwo krytycznych danych – stacja oferuje zaawansowany system zarządzania równomiernym zużyciem dysku wspomagający zachowanie jego optymalnej wytrzymałości i osiągów. Ochrona polegająca na ciągłym utrzymywaniu integralności danych, działa praktycznie w niewidoczny sposób w tle – nigdy nie wpłynie ona na płynność biznesową działania firmy.

Kingston SSDNow KC100 to jedyny produkt konsumencki SSD oferujący wszystkie atrybuty klasy S.M.A.R.T charakterystyczne dla segmentu Enterprise. Statystyki użytkowania stacji, stan zdrowia jednostki mogą być monitorowane zgodnie z obowiązującymi standardami, także przy użyciu ogólnie dostępnych narzędzi.

Nowy SSDNow KC100 zapewnia pełne i natychmiastowe szyfrowanie danych z poziomu klienta. Korzystając z dwóch wbudowanych silników szyfrowania, działających zarówno w standardzie AES-128 I AES-256, szyfrowanie wykonywane jest już na poziomie sprzętowym bez marnotrawstwa zasobów systemowych i wpływu na obniżenie prędkości transferu danych.

Sugerowana przez producenta cena rozpoczyna się od 939,34 PLN za dysk o pojemności 120GB (SKC100S3/120G).

Źródło: Kingston

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry