W Czechach możesz się leczyć marihuaną

AKTUALNOŚCI, STYL ŻYCIA, ŚWIAT, ZDROWIE I URODA

Praski dziennik „Mlada fronta Dnes” poinformował, że marihuana będzie legalna w celach leczniczych, a leki z jej zawartością będzie można kupić w aptekach na receptę. Leki na bazie marihuany mają pomóc leczyć stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona, raka i AIDS.

stock.xchng

Czeskie ministerstwo zdrowia pracuje nad nowelizacją prawa o substancjach uzależniających. Od 2012 roku marihuana ma zniknąć ze spisu substancji zakazanych i pojawić się na liście leków. Rząd czeski rozważa teraz najbardziej opłacalny sposób pozyskiwania narkotyku – w grę wchodzą kontrolowane uprawy państwowe i sprowadzanie go z zagranicy.

W Czechach od 2010 roku bez konsekwencji prawnych można mieć przy sobie do 15 gramów marihuany, do 1,5 grama heroiny, do 1 grama kokainy, do 2 gramów amfetaminy, do czterech tabletek ecstasy, do 5 gramów haszyszu, do pięciu jednostek LSD lub do 40 sztuk grzybów halucynogennych. Takie ilości, choć nadal nielegalne, nie są karane. Z badań wynika, że popularność marihuany wśród młodych europejczyków jest najwyższa właśnie w Czechach.

E.Kodzis

Źródła:Mlada fronta Dnes, Dziennik

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry