20 lat Grunge – Nirvana na wielkim ekranie

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, KONCERTY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

Gatunek muzyczny jakim jest grunge, powstał dokładnie 20 lat temu w 1991 roku za sprawą zespołów Nirvana czy Pearl Jam. To właśnie wtedy ukazały się najgłośniejsze płyty zespołów, które zapoczątkowały wielki wybuch rocka lat 90-tych. Wielu mylnie twierdzi, że grunge umarło wraz ze stwórcą – Kurtem Cobainem, który po wydaniu płyty „Nevermind” popełnił samobójstwo.


Fakt, faktem sam termin ‚grunge’ powstał dopiero po śmierci piosenkarza, za sprawą Howarda Wuelfinga, dziennikarza „New York Rocker”. Początki Nirvany, dały możliwość rozwinięcia skrzydeł grupie Pearl Jam, którzy również mają 20-lecie. Z tej okazji wszedł do kin, a za kilka tygodni pojawi się na DVD film dokumentalny „Twenty” w reżyserii Camerona Crowe’a, opowiadający początki grupy.

Grunge jako stosunkowo młody gatunek, przeżyło już swój rozkwit jednak pamięć po nim jest wciąż pielęgnowana. Kto wie, być może nadejdzie jego druga młodość.

Multikino przygotowało wielką niespodziankę dla fanów zespołu Nirvana. 18 październikach w całej sieci kin Multikino odbędzie się jedyny w swoim rodzaju pokaz. Mianowicie, na dużym ekranie będzie można obejrzeć „Live At Paramount” – koncert zarejestrowany krótko po wydaniu kultowego albumu Nirvany „Nevermind”.

Wszystko z okazji 20-lecia wydania płyty zespołu z Seattle. „Live At Paramount” to 72 minutowa gratka dla wszystkich fanów dobrego rocka. Nigdy wcześniej niepublikowany w całości materiał będzie można obejrzeć w największych polskich miastach, tylko w Multikinie za jedyne 20 zł.

A. Iżykowska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry