Palikot chce rozmawiać o tym, co dalej z lewicą

AKTUALNOŚCI

Janusz Palikot oznajmił, że ma zamiar spotkać się z byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim i członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej Ryszardem Kaliszem, by rozmawiać o przyszłości lewicy. Powiedział także, że o przyszłej koalicji będzie można rozmawiać dopiero po oficjalnym ogłoszeniu wyników przez PKW i to do zwycięzcy, czyli Donalda Tuska będzie należała inicjatywa.

stock.xchng

Palikot oświadczył, że jak dotąd nie otrzymał żadnych propozycji koalicji, jednak zaznaczył, że jeśli Platforma Obywatelska jako koalicjanta wybierze Polskie Stronnictwo Ludowe, wówczas rozczaruje jedną czwartą polskiego społeczeństwa. Zdaniem Palikota, jakakolwiek koalicja powstanie, będzie musiała uwzględnić przynajmniej część wartości proponowanych w programie jego partii i że jest wówczas gotów poprzeć koalicję nawet bez przystępowania do niej.

Palikot stwierdził też, że najprawdopodobniej PO będzie próbowała „wyciągnąć” kilku posłów z SLD, by uzyskać parlamentarną większość. O tym, co stanie się zresztą SLD, Palikot ma zamiar rozmawiać podczas spotkania z Kwaśniewskim i Kaliszem.

E.Kodzis

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry