Steve Jobs pozostawił plany rozwoju firmy

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, ŚWIAT

Mimo, że pożegnaliśmy jednego z najwybitniejszych wizjonerów świata techniki, jeszcze przez kilka lat firma Apple będzie funkcjonowała według jego wytycznych a my będziemy mogli cieszyć się nadal jego geniuszem. Jak donosi „The Daily Mail” Jobs pozostawił plany i projekty dotyczące co najmniej czterech nowych generacji iPadów, iPhonów, iPodów oraz MacBooków.

W celu ochrony przyszłości firmy, Jobs mimo swojego złego stanu zdrowia spędził rok na przygotowaniu planów kolejnych czterech lat rozwoju gadżetów z rodziny Apple. Jobs walczył także o zatwierdzenie planów budowy nowej siedziby firmy w Cupertino. W czerwcu przekazał on radzie miasta Cupertino projekt – budowli o powierzchni 3.1 miliona metrów kwadratowych, która miałaby pomieścić 12 tysięcy pracowników firmy.

Fot. Jonathan Mak Long

Dodatkowo nadzorował on pracę nad wirtualnym dyskiem firmy – iCloud. Jego następca Tim Cook ogłosił we wtorek piątą generację smartphonów Apple – iPhone 4 S. Śmierć założyciela firmy wstrząsnęła całym światem – zarówno tym rzeczywistym jak i wirtualnym. Aby oddać hołd Jobs’owi maszyny drukarskie Time Magazine zostały wstrzymane – co zdarzyło się pierwszy raz od 30 lat. Ponadto wiele stron w Internecie umieściło na stronie głównej jego zdjęcia oraz kondolencję m.in. Google, Wired czy BoingBoing.

Nie wspominając już o fali wiadomości na twitterze, które natychmiast po pojawieniu się informacji o śmierci dyrektora generalnego Apple zalały portal. Pogrzeb Steve Jobsa odbył się w piątek 9 października, w ceremonii brała udział tylko najbliższa rodzina i współpracownicy.

A.Ozimek

Źródło: PCMag/HollywoodReporter

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry