YouTube Space Lab – nastolatki zaprojektują kosmiczny eksperyment

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Astronauci przebywający na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przeprowadzą dwa naukowe eksperymenty zaprojektowane przez nastolatków. Jest to nagroda w ogłoszonym przez YouTube konkursie internetowym. Spośród nadesłanych propozycji, zostaną wybrane dwa najlepsze eksperymenty, które zostaną wykonane w na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w 2012 roku.

Swoją kandydaturę można zgłosić przez umieszczenie na YouTube dwuminutowego filmu opisującego doświadczenie. Projekt ten daje szansę każdej młodej osobie pomiędzy 14 a 18 rokiem życia z każdego zakątka świata, możliwość zrealizowania własnego projektu 250 mil nad Ziemią. Eksperymenty zostaną wybrane przez jury składające się z astronautów, pracowników NASA i profesora Stephena Hawkinga. YouTube Space Lab, bo taka jest oficjalna nazwa konkursu, został ogłoszony aby promować wśród młodzieży zainteresowanie nauką.

Uczestnicy zostali poproszeni o przedstawienie krótkiego, ale szczegółowego projektu oraz rezultatów jakie spodziewają się uzyskać – mogą to być eksperymenty z każdej dziedziny nauki np. fizyki czy biologii. Konkurs otwarty jest dla każdego kto ma dostęp do Internetu oraz pomysł. Sześcioro finalistów z całego świata otrzyma nagrody, w tym lot w warunkach zerowej grawitacji, a zwycięzcy – po jednym w wieku od 14 do 16 lat i jeden w wieku 17 do 18 lat– będą mogli zobaczyć swój eksperyment wykonywany na stacji kosmicznej. Regionalni zwycięzcy zostaną wybrani w marcu 2012r. natomiast eksperymenty zostaną przeprowadzone podczas następnego lata.

A.Ozimek

Źródło:Youtube/TelegraphUK

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry