Z miłości do słodkości [wywiad]

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA

Wyobraźmy sobie ciepłą czekoladę w dużym, masywnym kubeczku, która kusi swym zapachem i wyglądem. Wyobraźmy sobie naszą ulubioną czekoladę (nadziewaną lub nie), cukierki, batoniki. Innymi słowy, wyobraźmy sobie najbardziej lubiane przez nas słodycze. Cieknie ślinka, prawda? Któż nie uwielbia słodyczy, kto się nimi nie zajada (jawnie bądź w ukryciu). Słodycze dobre na wszystko, na zły nastrój, na smuteczki, na rozstania. Dlaczego aż tak bardzo przepadamy za słodkościami? Które z nich najchętniej wybieramy? O tym i o wielu innych kwestiach przedyskutują z jedną z konsumentek tego cudownego wytworu ludzkiego.

stock.xchng

Małgorzata Kałuża (MK): Witaj, Julio, porozmawiajmy o słodkościach.

Jula(J): Witaj, z chęcią.

MK: Jakimi rodzajami słodyczy zjadasz się najchętniej?

J: Czekoladą, bo jest bardzo słodka, ma różne smaki, duży wybór, co godzinę można jeść coś innego.

MK: Dlaczego ludzie tak bardzo lubą słodkości?

J: Ponieważ uzależniają, jeśli jest nam smutno, zjemy czekoladę, jest nam od razu lepiej. Słodycze mają związek z hormonami szczęścia. Kobiety na przykład mogą jeść więcej czekolady przed miesiączką.

MK: A cukier? Też jest słodki, a przecież nie zajadamy się nim tak jak np. czekoladą.

J: Nie wszyscy, niektórzy się zajadają, znam skrajne przypadki „psychozy cukrowej”

MK: Psychozy?

J: Mój chłopak i jego brat potrafią maniakalnie wyjadać w nocy cukier w kostkach lub zalewać herbatą cukierniczkę z cukrem.

MK: Skupiamy się na zaletach słodyczy, a czy dostrzegasz jakieś ich wady?

J: Najgorszą wadą jest tycie. Również próchnica, choć mnie ten problem Nie dotyczy, nie psują mi się zęby. Poza tym uzależniają, czujemy się dobrze po czekoladzie.

MK: Jednak musisz przyznać, że jest to bezpieczny rodzaj uzależnienia. Wspomniałaś o swoim chłopaku i jego bracie. Stereotypowo, to kobiety kojarzą się, jako te, które opychają się słodkościami. Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?

J: Faceci też jedzą słodycze. Czasem nawet więcej niż kobiety. Naprawdę nie wiem skąd wzięło się takie zdanie. Poza tym, kobiety dbają o linię. Może nie wszystkie, ale jednak dbają.

MK: Podsumowując, słodycze umilają życie każdemu, niezależnie od płci i wieku. Jemy różne ich rodzaje i w różnych ilościach. Dziękuję Ci za rozmowę.

J: Ja również.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry