Apple iOS 5 – dostępne do pobrania

AKTUALNOŚCI, GADŻETY, MOBILE, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Firma Apple wypuściła na rynek oprogramowanie iOS 5 – aktualizacja systemu niesie ze sobą wiele nowych funkcji takich jak iMessage, kiosk, przypomnienia, integracja z portalem twitter czy bezprzewodowe aktualizowanie oprogramowania. Należy wspomnieć, że wraz pojawieniem się „piątki”, na rynku pojawiła się także usługa iCloud. Fani iUrządzeń twierdzą, że nowości przygotowane przez firmę to największe zmiany wprowadzone w oprogramowaniu od roku 2007r. kiedy to świat miał okazję ujrzeć pierwszego iPhone’a.

fot.apple

W ubiegłym roku aktualizacja oprogramowania iOS 4 przyniosła takie zmiany jak możliwość tworzenia folderów czy rozmowy FaceTime. Teraz użytkownicy będą mogli skorzystać z ponad 200 nowych funkcji. System operacyjny dostępny jest na iPhone’y, iPady i iPod Touch’e. Nowy system nie tylko ulepszy dobrze już znane przez użytkowników aplikacje np. lepsza jakość obrazu w FaceTime, ulepszona klawiatura czy aplikacja do obsługi wiadomości e-mail, ale także wprowadzi wiele nowych funkcji.

Teraz powiadomienia przychodzące na telefon nie będą zakłócać naszej pracy – dzięki funkcji centrum powiadomień, gdzie informacja o nich pojawia się u góry ekranu. iMessage to usługa, która pozwala na wymianę wiadomości, zdjęć czy filmów wideo między urządzeniami z iOS 5 za pomocą Wi-Fi lub 3G. Wysyłanie wiadomości na platformę Twitter odbywa się z poziomu oprogramowania w telefonie, system wprowadza też nową wersję przeglądarki internetowej i czytnik Safari Reader.

Pozwala on na wyświetlanie artykułów bez reklam. Mamy możliwość zapisania interesujących nas artykułów, do odczytania na później, a iCloud pozwoli nam na zsynchronizowanie ich z innymi urządzeniami. Nową aplikacją jest tzw. Kiosk gdzie można zasubskrybować interesujące nas czasopisma. Dużo nowości wprowadzonych przez Apple na pewno poprawi jakość korzystania z urządzenia, jednak najpierw należy uzbroić się w cierpliwość przy jego instalacji.

A.Ozimek

Źródło:Apple,Youtube,techradar

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry