Kilka słów o broni …

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

W dzisiejszych czasach broń jest dostępna właściwie dla każdego. Wystarczy zaświadczenie z policji o niekaralności, pozwolenie i testy psychologiczne, abyśmy mogli się stać właścicielami broni. Właściwie po co jest nam broń? Zajmijmy się tym pytaniem. Większość ludzi nie toleruje broni, ale są też tacy, którzy potrzebują jej do obrony i tacy, którzy używają jej w celach sportowych(na strzelnicach), na końcu są Ci, którzy po prostu ją lubią.

stock.xchng

W Stanach Zjednoczonych broń posiada co drugi obywatel. Złą sławą cieszy się zaś czarny rynek broni, na którym każdy bez problemu może ją dostać. Większość zabójstw dokonywanych jest bronią nie zarejestrowaną, często przeznaczoną do zniszczenia(skonfiskowaną przez policję). W Amerykańskich filmach często zobaczyć możemy napady z bronią w ręku, strzelaniny itd. Po co człowiek stworzył broń? Człowiek od początku swego istnienia wojował, najpierw z użyciem patyków potem maczug.

Cywilizacja rozwijała się a wraz z nią broń. Początki tego narzędzia sięgają starożytnych Chin, w których to wynaleziono proch. Z prochu wytwarzano fajerwerki do czasu kiedy odkryto jego niszczycielską moc. W niedługim czasie po wynalezieniu prochu wynaleziono broń palną. Od tamtego czasu broń towarzyszy człowiekowi. We wczesnych latach naszej ery broń była prosta, w czasach dzisiejszych jest kilkadziesiąt rodzajów broni.

Jak wszyscy wiemy broń służy w głównej mierze do zabijania. Tylko po co się zabijać? Nie warto zabijać. Więc zastanówmy się trzy razy zanim kupimy broń. Broń to duża odpowiedzialność.

M.Kałuża

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry