NK uczy dzieci bezpiecznych zachowań w internecie

AKTUALNOŚCI, INTERNET, KONWERGENCJA, MEDIA, POLSKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW

Już dwa i pół roku trwają wytężone prace portalu nk.pl nad poprawą bezpieczeństwa dzieci w internecie. Poza zmianami w serwisie ważną częścią działań jest interakcja z najmłodszymi, propagowanie wiedzy o bezpieczeństwie i zachęcanie dzieci do zaangażowania. Służy do tego m.in. profil Sekuriona i Protekty w NK.

Sekurion i Protekta to superbohaterowie NK, którzy uczą dzieci bezpiecznych zachowań w sieci. Ich profil jest miejscem, w którym najmłodsi mogą uzyskać informacje o zagrożeniach w internecie, sposobach obrony przed nimi, zadać pytanie i uzyskać odpowiedź zarówno od przedstawicieli NK, jak i innych członków społeczności.

„Profil Sekuriona i Protekty zainteresował dziesiątki tysięcy Użytkowników. Najbardziej cieszy nas aktywność młodych internautów, którzy nie tylko biorą udział w konkursach wiedzy, ale i tworzą żywą, dynamiczną społeczność. Wśród nadsyłanych pytań wiele wykraczało poza tematykę bezpieczeństwa w sieci. Czasem dzieci szukały pomocy w bardzo trudnych sprawach szkolnych i rodzinnych, w takiej sytuacji przekazywaliśmy im kontakt do współpracujących z nami fundacji.” – mówi Joanna Gajewska, rzecznik NK.

Dialog przedstawicieli portalu z dziećmi i młodzieżą ma miejsce również poza internetem. Od 2010 roku NK uczestniczy w programie Klikaj z Głową wraz z Fundacją Kidprotect.pl. Jak dotąd odbyło się ponad 50 spotkań z młodzieżą gimnazjalną. Podczas takich wykładów przeszkolono już 20 tys. młodych ludzi z 25 miast. Partnerami „Klikaj z Głową” są m.in.: Rzecznik Praw Dziecka, Minister Edukacji Narodowej, Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania czy Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Źródło: NK

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry