PiS znowu broni krzyża – tym razem w sali sejmowej

AKTUALNOŚCI, POLSKA

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński poinformował, że jego partia ma zamiar złożyć projekt uchwały, która uniemożliwiać będzie usunięcie krzyża z sali sejmowej. Usunięcia krzyża domaga się Ruch Palikota – ugrupowanie ma zamiar zwrócić się w tej sprawie do marszałka sejmu na początku przyszłego tygodnia.

stock.xchng

Chcą usunięcia krzyża z sali obrad i grożą, że jeśli marszałek nie poprze ich stanowiska, wówczas zaskarżą decyzję do Trybunału Konstytucyjnego, a później do Strasburga. Polskie Stronnictwo Ludowe jest nastawione sceptycznie względem pomysłu Kaczyńskiego, Platforma Obywatelska i Sojusz Lewicy Demokratycznej są przeciwne.

Rzecznik Platformy Obywatelskiej określił działania Palikota próbą przeniesienia wojny o krzyż na forum sejmu, a pomysł PiS nazwał irracjonalnym i nieodpowiedzialnym zachowaniem.

E.Kodzis

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Powiązane wpisy

  • Majki

    chyba się nudzą w sejmie, skoro zaczynają od takich spraw. Ale skoro żyjemy w laickim kraju to krzyż nie powinien tam wisieć, ani w szkołach. W ogóle nie powinno być religii w szkołach…może tak się kiedyś stanie

  • Olaboga

    Nie no .. znowu gdzie jest krzyż ?


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry