Kraków: III Marsz Ateistów i Agnostyków

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA

Około trzystu osób wzięło udział w sobotnim trzeci Marszu Ateistów i Agnostyków, który odbywał się w Krakowie. Marsz zorganizowały: Stowarzyszenie Wolnomyśliciele i Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów. Uczestnicy nieśli transparenty z hasłami m.in. „Każdy myślący człowiek jest ateistą”, „Bóg, honor, dulszczyzna”, „Tylko owce potrzebują pasterza”, ”Noś swój krzyż osobiście .. nie podrzucaj”. W ten sposób domagali się zapewnienia świeckości państwa i przypominali politykom i społeczeństwu, że nie wszyscy są katolikami – istnieją także osoby niewierzące.

stock.xchng

W marszu uczestniczyła też poseł do PE Joanna Senyszyn i profesor Jan Hartman. Reprezentanci Marszu umieścili na drzwiach Urzędu Wojewódzkiego swoje postulaty: chcą m. in. równego traktowania wierzących i niewierzących, wyłączenia religii z grona przedmiotów nauczanych w szkołach publicznych, zaprzestania dotowania kościołów z budżetu państwa oraz przestrzeni publicznej wolnej od symboliki religijnej.

Demonstracja przebiegła spokojnie, nie doszło do żadnych poważniejszych incydentów – jedynie do drobnych potyczek słownych z grupą uczestników 11. Spotkania Młodzieży Pijarskiej z którą Marsz Ateistów i Agnostyków spotkał się pod pomnikiem Adama Mickiewicza.

E.Kodzis

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry