Spotkania z astronomią w Warszawie

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, NAUKA, POLSKA

W poniedziałek 7 listopada, w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika PAN w Warszawie podczas drugiej odsłony najnowszego cyklu „Spotkań z astronomią” Krzysztof Leszczyński opowie, do czego astronomowie wykorzystują sieci komputerowe.

fot. NASA

Jesienna seria popularnonaukowych seminariów astronomicznych prowadzonych przez naukowców z warszawskich instytucji astronomicznych oraz zaproszonych gości została zainaugurowana 10 października, wykładem „Wielki Teleskop Południowoafrykański” dr. Wojciecha Pycha. Do stycznia 2012 roku odbędzie łącznie dwanaście spotkań.

Wykłady cyklu „Spotkania z astronomią” odbywają się w poniedziałki, o godzinie 17.00, w Sali Seminaryjnej CAMK. Współorganizatorem spotkań jest warszawski oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. W pogodne dni po wykładach organizowane są pokazy nieba.

Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika PAN znajduje się na ul. Bartyckiej 18. Do CAMK dojechać można autobusem 108 z Pl. Trzech Krzyży lub 167 z Ochoty, Mokotowa i Woli. Należy wysiąść na przystanku „Figowa”.

PAP – Nauka w Polsce

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry