Zhakował konta e-mail gwiazd, zadowolony z zatrzymania

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, INTERNET, ROZRYWKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

FBI udało się aresztować Christophera Chaneya hakera, który włamywał się na skrzynki e-mailowe gwiazd i udostępniał ich prywatne zdjęcia. Dzięki zdolnościom 35-letniego mieszkańca Florydy do mediów przedostały się zdjęcia takich gwiazd jak Scarlett Johanson, Vanessy Hudgnes czy Miley Cyrus. Sam zatrzymany, uważa że jest zadowolony z takiego obrotu wydarzeń, gdyż przyznaje się do uzależnienia od włamywania się na prywatne skrzynki mailowe celebrytów. Do zajmowania się hackerstwem popchnęła go … ciekawość.

stock.xchng

Według CNN, Chaney był w stanie odgadnąć hasła gwiazd dzięki śledzeniu ich wpisów na portalach społecznościowych. Umieszczane przez nich informacje w sieci dawały wskazówki na temat prawdopodobnego hasła – np. takie jak imię zwierzaka czy ulubiona piosenka. Kiedy udało mu się włamać na konto, przeglądał on listę kontaktów w celu znalezienia kolejnej ofiary. Chaney nie przyznał się do sprzedawania zdjęć, choć potwierdza, że otrzymywał propozycję kupna od dziennikarzy z amerykańskich tabloidów.

Przyznaje się także do upublicznienia za odpłatą niektórych informacji znalezionych dzięki prywatnym wiadomością. Oskarżony przeprosił za swoje poczynania jednak ciążą na nim 24 zarzuty i możliwe, że z powodu swojej nienasyconej ciekawości otrzyma karę 121 lat więzienia.

A.Ozimek

Źródła:CNN,WIRED

Powiązane wpisy

  • thunder

    121 lat za czytanie maili hanny motnany, lol


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry