Zynga ucieka z Facebooka

AKTUALNOŚCI, BIZNES, ŚWIAT

Firma znana przede wszystkim z gier społecznościowych udostępnianych na portalu Facebook takich jak FarmVille czy CityVille, ogłosiła wprowadzenie na rynek nowych gier oraz własnej platformy na której będzie można z nich korzystać. Nowe tytuły wprowadzone na rynek to między innymi CastleVille – gra rozgrywająca się w realiach średniowiecznych, gra hazardowa Zynga Bingo, Zoo Dream gra dostępna na telefony komórkowe, pozwalają użytkownikom kolekcjonować wirtualne zwierzęta czy Hidden Chronicles, gdzie zadaniem gracza jest odnalezienie ukrytych przedmiotów.

Jednak większym zainteresowaniem niż nowe tytuły cieszy się platforma firmy – Zynga Direct, według twórców jest to nowy cyfrowy dom dla miłośników takich gier jak choćby MafiaWars. Platforma tworzona była pod kryptonimem „Projekt Z” i jej pojawienie się w sieci oznacza, iż Zynga chce uniezależnić się od Facebooka. Portal społecznościowy pobiera 30% z całkowitych zysków z gier stworzonych przez Zyngę. Zynga Direct nadal pozwala na dzielenie się wirtualnymi owcami z przyjaciółmi dzięki Facebook Connect, ale takie połączenie pozwala zatrzymać zyski w firmie. Choć gry Zyngi cieszą się dużą popularnością to przy 232 milionach aktywnych użytkowników miesięcznie i 60 milionach dziennie, odnotowuje ona coraz większe spadki zysków.

Wiele innych firm zainspirowanych działaniami Zyngi oraz szybkim rozwojem sieci społecznościowych zdecydowało się na rozwinięcie własnych pomysłów. Obecnie rynek gier społecznościowych staje się coraz bardziej konkurencyjny. Kolejnym krokiem do niezależności od Facebooka jest uruchomienie drugiej części kultowej gry MafiaWars , ale na platformie Google +.

A.Ozimek

Źródło: Telegraph UK

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry