Czy dogadasz się dzięki Google Translate?

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, STRONY WWW, ŚWIAT

Dotychczas tłumaczenia rozmów w czasie rzeczywistym istniały tylko w sferze fantazji pisarzy science – fiction, czy też osób nie posiadających talentów lingwistycznych. Według nowego wpisu na blogu Google, firma wprowadziła na rynek aplikację na oprogramowanie Android, która oprócz dobrze już znanej usługi Google Translate wprowadziła eksperymentalną funkcję Conversation Mode.

Pozwala ona na tłumaczenie rozmowy w czasie rzeczywistym na około 14 języków m.in. na angielski, portugalski, holenderski, francuski, włoski, rosyjski czy polski.

Oto przykład jak działa:

Oczywiście nie należy bezgranicznie wierzyć w niezawodność aplikacji, ci z was, którzy korzystają z Google Translate wiedzą, że nie jest to usługa, której można w 100% zaufać. Conversation Mode jest w wersji testowej i takie czynniki jak szumy z otoczenia czy akcenty regionalne mogą zakłócić jej poprawne działanie.

Google nie tylko chce wprowadzenia usługi na telefony komórkowe, funkcja została przystosowana do korzystania z niej również na tabletach. Inżynierowie Googla mają nadzieję, że w przyszłości konwersację za pomocą Google Translate będą przebiegały płynnie i bez zakłóceń.

Google Translate dla Android wspiera tłumaczenia tekstów w 63 językach, tłumaczenia na podstawie głosu w 17 z nich i zamianę tekstu na mowę w 24.

A.Ozimek

Źródło:Google,PCMag

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry