Google zamyka Buzz

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Buzz 18-miesięczny nieudany projekt Googla i zarazem jego pierwsze podejście do stworzenia portalu społecznościowego za kilka tygodni zostanie zamknięte. O tej zmianie firma poinformowała na swoim blogu w piątek. Razem z Buzz, zostaną zamknięte takie projekty jak Code Search, narzędzie do wyszukiwania kodu open –source w sieci czy Jaiku usługa do microblogingu, która została zakupiona przez Google w 2007r.

Wyeliminowanie Buzz’a pozwoli firmie na zamknięcie rozdziału jednych z jej najbardziej nietrafionych decyzji. Buzz został uruchomiony w 2010 r. i nie zaskarbił sobie przychylności użytkowników Gmaila. Usługa zawierała tak niefortunne zapisy, że bez wiedzy użytkownika pobierała i publikowała niektóre informacje – np. korzystała z listy kontaktów. Po fali sprzeciwu ze strony użytkowników, Google wprowadziły zmiany w ustawieniach. Jednak po tym incydencie internauci nie zdecydowali się zaufać ponownie firmie Google.

Po wyłączeniu usługi użytkownicy nie będą mogli z niej korzystać, natomiast będą mieli możliwość pobierania już umieszczonych na platformie treści za pomocą narzędzia – Google Takeout. Wiceprezes Google ds. produktu Bradley Horowitz napisał, na blogu firmy, że dzięki Buzz nauczyli się oni dużo na temat portali społecznościowych i ta wiedza będzie wykorzystywana przy ulepszaniu Google +.

Obecnie trzy miesięczny Google + ma już 40 milionów użytkowników, ich liczba zdecydowanie wzrosła od kiedy to, pod koniec września, dostęp do portalu uzyskali wszyscy internauci.

A.Ozimek

Źródła:Google,CNN

Powiązane wpisy

  • ojtam ojtam

    Czy ktos z tego korzystal? Caly ten buzz to jedna wielka kicha jak i gOogle plus, jest on tak intuicyjny ze az glowa boli..


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry