Nagrody 27. Warszawskiego Festiwalu Filmowego przyznane!

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

W sobotę podczas gali w Pałacu Kultury i Nauki poznaliśmy zwycięzców. Laureatem Grand Prix 27. Warszawskiego Festiwalu Filmowego został Wojciech Smarzowski za film „Róża”. Film opowiada o losach żołnierza Armii Krajowej imieniem Tadeusz.

Podczas swej tułaczki, mężczyzna trafił do domu Niemki, wdowy po żołnierzu. W obsadzie filmu znajdziemy takie nazwiska jak Marcin Dorociński i Agata Kulesza. By zrozumieć film z pewnością trzeba mieć pewną wiedzę historyczną o losach Polski, jednak, jak ocenił w rozmowie z PAP członek międzynarodowego jury, reżyser Miłczo Manczewski, przekaz „Róży” jest uniwersalny. Sam Smarzowski wyraził nadzieję, że nagroda przyznana przez międzynarodowe jury sprawi, iż jego film będzie mógł być oglądany także za granicą.

W jury oprócz Manczewskiego znaleźli się m.in. reżyser Bogdan George Apetri i producentka Christa Saredi. Nagrodą za najlepszą reżyserię uhonorowano Santiago Amigorena za film „Inna cisza”. Wyróżnienie otrzymał film „Drodze na drugą stronę” w reżyserii Rumunki Ancy Damian. Przyznana zostanie jeszcze jedna nagroda – Nagroda Publiczności dla filmu wytypowanego przez widzów.

E.Kodzis

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry