„Nie ma miłości bez zazdrości”

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA

Zazdrość, uczucie, które towarzyszy nam właściwie wszędzie i zawsze. Jest kilka rodzajów zazdrości. Możemy zazdrościć sąsiadowi nowego auta, garażu lub płotu .Najgorszą formą zazdrości, jest zazdrość partnerska. Zastanówmy się co jest jej powodem, jakie są skutki, oraz jak okazujemy to destrukcyjne dla związku uczucie (bowiem wiadomym jest, że zależnie od płci, objawia się ona w nieco inny sposób).

stock.xchng

U mężczyzn zazdrość objawia się w często nieodpowiednich chwilach i najczęściej jest nieuzasadniona. Dlaczego mężczyźni zazdroszczą? By odpowiedzieć sobie na to pytanie warto cofnąć się do naszych prehistorycznych przodków. Do obowiązków samca należało zdobywanie pożywienia. Byli to zatem urodzeni łowcy. A jak wiadomo każdy łowca broni swojej zdobyczy. Ten instynkt przeniósł się zapewne potem na ich kobiety. Zatem mężczyzna będzie bronił tego, co należy do niego. A jeśli o kobietę chodzi, to nie pozwoli, by inny samiec zaczął się wokół niej kręcić.

Zatem drogie panie, widząc naszego kochanego mężczyznę, który zaczyna robić się zazdrosny, możemy sobie wyobrazić, że w głębi duszy, jest obnażającym kły lwem, który za wszelką cenę bronić będzie swojego terytorium (i oczywiście tego, co się w nim znajduje). Jak to się objawia? Mężczyźni rzadko mówią o tym głośno, nie robią scen zazdrości. Potrafią zaś śledzić swoją kobietę, sprawdzać jej telefon, wiadomości e-mail. Rzadziej zdarza się aby mężczyźni np.: atakowali kolegę, którego przez przypadek spotkała ich kobieta. Wolą działać, my natomiast poznajemy to po ich czynach, gestach, dwuznacznych słowach.

A jak to jest u kobiet? Przedstawicielki płci pięknej działają raczej impulsywnie, również sprawdzają telefon, zawartość kieszeni czy nawet zapach na koszuli swego ukochanego, ale bardziej opiera się to na chaotycznej determinacji, niż na opanowanym działaniu mężczyzn.

Jak wiemy, kobiety są w większym stopniu wrażliwe i impulsywne. To właśnie impuls jest motorem irracjonalnego (choć nie zawsze) zachowania. A co ponadto? Każda mała dziewczynka marzy o tym, by zostać królewną, a im więcej ma lat, tym bardziej to marzenie się rozwija. Z czasem pojawia się w nim odważny książę w lśniącej zbroi, dosiadający białego rumaka. Zatem, jeśli już przykładowa kobieta spotka owego księcia, to czy trudno się dziwić, iż prędzej wydrapie jej oczy, niż odda go innej królewnie?

Zazdrość może skutkować kłótnią w harmonijnym związku dwojga ludzi, a co gorsza może doprowadzić nawet do jego rozpadu. Rzadko się zdarza, by dwoje ludzi nie było ogarniętych uczuciem zazdrości. Tu rodzi się pytanie. Czy warto być zazdrosnym? Prawidłowa odpowiedź jest tylko jedna. Nie warto, skoro to uczucie ciągnie za sobą wiele konsekwencji.

Jednak jak głosi nawet tytuł tego artykułu: „nie ma miłości, bez zazdrości”. Zatem, jest ono nieuniknione jeśli naprawdę nam na kimś zależy. Jak więc nie tracić przez zazdrość osoby, którą się kocha? Jak nie poświęcać związku, który w naszych wyobrażeniach powinien być wieczny? Destrukcyjna zazdrość wiąże się z brakiem zaufania. Natomiast, gdy w związku brak jest zaufania, jest to poważny problem, który należy rozwiązać jak najszybciej (cokolwiek to rozwiązanie znaczy).

Zatem starajmy się nie należeć do grona chorobliwych zazdrośników, gdyż nie ułatwi, a wręcz utrudni nam relacje w związku.

M.Kałuża

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry