OmniTouch – wszystko jest ekranem dotykowym

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Grupa naukowców z Carnegie Mellon University Computer Interaction we współpracy z firmą Microsoft stworzyła wynalazek o nazwie OmniTouch. To urządzenie, przypominające mini projektor przytwierdzony do ramienia pozwala na zmianę: ściany, stołu, książki i wielu innych przedmiotów w ekran dotykowy.


Gdy kamera i projektor na które składa się urządzenie są odpowiednio połączone, każda powierzchnia może stać się miejscem do pracy czy zabawy. Dzięki wynalazkowi użytkownik może korzystać zarówno z jego mobilności jak interaktywności przekazu. Ponadto powierzchnia naszego ekranu dotykowego może być znacznie większa od tej dostępnej dla użytkowników np. na tabletach czy telefonach.

Nie jest ona też nieograniczona, gdyż projektor i kamera działają na niewielkie odległości. Twórcy OmniTouch’a porównują go do produktu Microsoft – Kinect na konsole Xbox 360, jednak jego zaprojektowanie było nie lada wyzwaniem. Należało znaleźć odpowiedzi na pytania jak system będzie rozpoznawał dotyk czy też na jakich powierzchniach będzie działał i jak będzie je rozróżniał.

A.Ozimek

Źródło: YouTube,PcMag,Carnegie Mellon University

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry