Przeczytać Ci SMS’a? – nowa funkcja w samochodach marki Ford

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, SAMOCHODY, ŚWIAT, TECHNOLOGIE, WIADOMOŚCI

Firma Ford zainstalowała w swoich samochodach nową funkcję, dzięki której nie będziesz musiał martwić się o mandat za wysyłanie wiadomości w czasie jazdy. Jak większość technicznych nowinek, które pojawiają się tej jesieni – ta funkcja też będzie do ciebie mówić. Oczywiście, mam nadzieję że tego nie robisz, ale na wszelki wypadek aktywowana głosem technologia Ford o nazwie Sync Rozwiąże ten problem.

Została ona zainstalowana we wszystkich modelach, z wyjątkiem Rangera, które pojawią się na ryku w 2012r. istnieje także możliwość zainstalowania jej w samochodach ze starszych roczników. Przy użyciu połączeń Bluetooth – telefon synchronizuje się z Sync zainstalowanym w samochodzie, kiedy otrzymujesz wiadomość, zostanie ona przeczytana a następnie będziesz mógł na nią zareagować wybierając wcześniej napisane już komunikaty – wszystko bez odrywania rąk od kierownicy.

Już wcześniej na rynku pojawiały się podobne funkcje takie jak: DriveSafe.ly czy SMS Replier, ale tylko kilku producentów samochodów – Ford i BMW zdecydowało się na wbudowanie funkcji w samych pojazdach. Do najbardziej kompatybilnych z systemem należą telefony BlackBerry i Android, iPhone niestety w tym przypadku odmawia współpracy. Chyba nie ma potrzeby przekonywania was, że wysyłanie wiadomości i prowadzenie pojazdu w tym samym czasie to zły pomysł.

Dla upewnienia się dodajmy: w 2009r. badania przeprowadzone przez Virginia Tech Transportation Institute pokazały, że wysyłanie SMSów podczas jazdy zwiększa ryzyko… zderzenia się z ciężarówką o 23 razy. W 2007r. badania Clamson Univeristy potwierdziły, że kierowcy którzy nie potrafią oderwać rąk od klawiatury telefonu zwiększają ryzyko opuszczenia swojego pasa ruchu o 10%.

Jeśli nadal nie wierzysz, możesz przeprowadzić interaktywny test przygotowany przez New York Times : http://www.nytimes.com/interactive/2009/07/19/technology/20090719-driving-game.html

A.Ozimek

Źródło:Ford,Mashable,NYT

Powiązane wpisy

  • Rower

    Ciekawe ile taki ford bedzie kosztowac. Czy taka mini funkcjonalnosc nie bedzie dodatkiem 5000 do ceny auta 😉


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry