Google Music Store – już niedługo?

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, STRONY WWW

Google Music Store Firma Google już od dłuższego czasu pracuje nad serwisem muzycznym, który umożliwiałby użytkownikom magazynowanie jak i kupowanie plików muzycznych. Podczas konferencji AsiaD w Hong Kongu Andy Rubin szef Android potwierdził doniesienia o planach Google co do stworzenia usług z zakresu magazynowania i sprzedaży muzyki.

Tym razem Google nie jest pierwszy na rynku –pomysł umieszczenia sklepu muzycznego na wirtualnym dysku jest już realizowany zarówno przez Amazon jak i Apple. Aby pokonać przeciwników, firma będzie musiała podpisać umowy z dużymi wytwórniami, co niewątpliwie będzie dla niej wyzwaniem. Do tej pory tylko EMI Music zgodziła się na współpracę, Rubin nie zrzucił jednak winy na brak stanowczości w podejmowaniu decyzji przez wytwórnie. Uważa, on że zarówno wcześniejsze nieudane negocjacje jak i obecna sytuacja to wynik tego jak odbierana jest firma Google w branży medialnej. Firma nadal postrzegana jest jako potentat na rynku wyszukiwarek sieciowych – i trudno się temu dziwić, gdyż stosunkowo niedawno rozpoczęła ona dodawanie produktów konsumenckich do swojej oferty.

Czy otwarcie przez Google wirtualnego sklepu muzycznego to dobry pomysł? Czy może jest to kolejna próba wtargnięcia na nowe, dotąd nie odkrywane przez Google terytorium? Wydawałoby się, że ten rynek w sieci jest bardzo dobrze zagospodarowany i każdy fan muzyki czy to legalnie (czy też nie) potrafi odnaleźć ją w sieci, nawet bez pomocy wyszukiwarki Google.

A.Ozimek

Źródło:Google,PCMag

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry