Baza Ryanair powstanie we Wrocławiu

BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA

Wrocław będzie pierwszym polskim, a drugim w Europie Środkowej miastem, w którym irlandzki przewoźnik Ryanair otworzy bazę lotniczą. Kolejna ma powstać na podwarszawskim lotnisku Modlin, lecz w tej kwestii nadal trwają negocjacje.

Już 29 marca 2012 roku Ryanair zbazuje we Wrocławiu pierwszy samolot. Dzieki temu lotnisko zyska również kolejne połączenia lotnicze – do Bournemouth, Malmo, na Maltę, do Paryża, Chanii i Wenecji Treviso. Jak informują władze lotniska, w 2013 roku Ryanair powinien mieć już dwa samoloty, które będą nocować we Wrocławiu. Dzięki temu do 2013 roku uruchomionych zostanie kolejnych pięć połączeń, co zwiększy łączną liczbę połączeń Ryanaira do 26.

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz podkreśla, że udostępnienie przewoźnikowi miejsca pod hangar ma przynieść miastu wiele korzyści. Przede wszystkim w postaci nowych miejsc pracy, których liczba może wynieść nawet ok. 1000. Ryanair ma rekrutować pracowników do dwóch działów – personelu pokładowego oraz technicznego, który miałby dbać o bezusterkowe loty.

Ryanair jest jedną z najtańszych linii lotniczych, działająca od 1985r. Spółka została założona przez Tony’ego Ryana i jego dzieci. W Polsce irlandzki przewoźnik oferuje loty od 2005 roku, wtedy też odbył się pierwszy lot z wrocławskiego lotniska Strachowice do Londynu Stansted.

Źródło: Tanie-Loty.com.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry